Slide_4

Slide_4

Masz wybór ! Zawsze !

Slide 2

Slide 2

Później ! Będzie za późno ! Bądź teraz !

Slide_1

Slide_1

Pracujemy stacjonarnie i online!

Slide_3

Slide_3

Ty jesteś najważniejszy !

Z każdym razem wkładasz coraz więcej wysiłku w zahamowanie swojego picia, brania narkotyków, kompulsywnego jedzenia, hazardu, seksu, oglądania pornografii, zakupów….

Chwil wytchnienia doświadczasz gdy kontaktujesz się z obiektem uzależnienia. Coraz więcej aspektów Twojego życia wymyka Ci się spod kontroli. Jesteś coraz bardziej zły, rozdrażniony, zawstydzony. Szukasz przyczyny tego stanu wszędzie w innych ludziach, w sytuacjach, w złym losie … tylko nie w sobie. Narastające problemy życiowe przytłaczają Cię. Zaczynasz krzywdzić Siebie i innych. To właśnie czas byś się temu przyjrzał.

Pomagamy osobom uzależnionym w formie terapii indywidualnej i grupowej. Program terapii grupowej zakłada spotkania dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. W sumie obejmuje 24 spotkania. Adresowany jest do osób uzależnionych i ryzykownie używających substancji psychoaktywnych. Pozwala pacjentom dokładnie określić miejsce substancji psychoaktywnej w ich życiu oraz charakter ich indywidualnej interakcji z substancją. Pacjenci w trakcie terapii otrzymują rzetelną wiedzę dotyczącą:

  • wpływu substancji psychoaktywnej na róże obszary ich funkcjonowania
  • podejmowanych przez nich prób kontrolowania zażywania substancji
  • psychologicznych mechanizmów uzależnienia
  • przebiegu procesu trzeźwienia
  • wyzwalaczy o charakterze wewnętrznym i zewnętrznym
  • głodów i sposobów radzenia sobie z nimi
  • nawrotów oraz strategii radzenia sobie z nimi

Dzięki stosowaniu aktywnych metod pracy zdobytą wiedzę pacjenci konfrontują ze sobą i ze swoim życiem. Program zakłada aktywną pracę własną. Każdy z pacjentów prowadzi Dziennik Uważności oraz otrzymuje teczkę do wszystkich swoich prac indywidualnych. Istotnym narzędziem pracy jest informacja zwrotna od pozostałych członków grupy, aktywność oraz wzajemne dzielenie się doświadczenie.

Back to top of page