Czas nastolatków to czas intensywnego rozwoju. Możesz zachowywać się zupełnie inaczej niż dotychczas: nieprzewidywalnie, wybuchowo, może agresywnie – to normalne. Ten czas jest momentem dynamicznie zachodzących zmian na wielu poziomach: biologicznym, emocjonalnym, społecznym, poznawczym. Twoje ciało się zmienia, pojawiają się nieznane, może niepokojące uczucia, wchodzisz w zupełnie nowe role społeczne – dotychczasowe wymagania wobec Ciebie się zmieniły – traktowany jesteś z jednej strony jak dziecko, z drugiej strony część zadań które wykonujesz jest charakterystycznych dla osób dorosłych: praca, obowiązki, egzaminy. Pojawiają sie zupełnie nowe potrzeby do zaspokojenia: chcesz wyrażać swoją indywidualność w tylko Tobie znany sposób, jednocześnie potrzebujesz bezwzględnej akceptacji, atmosfery zaufania i bezpieczeństwa.

Grupa wsparcia dla nastolatków powstała z myślą właśnie o takich osobach. To miejce, w którym bez ocen i rad ze strony innych uczestników możesz siebie wyrazić, dostać uwagę i akceptację, zobaczyć, że nie jesteś sam. Zastanowimy się nad nowymi rolami, które niesie ze sobą okres dorastania, doświadczysz szacunku i akceptacji gdy będziesz miał ochotę wyrazić swoje zdanie lub tego zdania nie wyrażać. Wspólnie pochylimy się nad tym, jak nasze wybory mogą być odbierane przez inne osoby. Dawka wiedzy dotycząca rozwoju Twojego ciała w tym okresie pozwoli Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje – zobaczysz, że nie jesteś sam. Usłyszysz, jak w podobnych sytuacjach, które przytrafiają się Tobie, reagują inni, może coś z tego weźmiesz dla siebie.

Poczuj, ze nie jesteś sam, zobacz, że można inaczej.

Grupa ma charakter zamknięty, maksymalna liczba jej członków to 10 osób. Zaplanowanych jest 10 spotkań, każde z nich ma swój zaplanowany temat. Jednocześnie jest miejsce na poruszenie innych zagadnień niż zaplanowane, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Koszt: 100 pln/90 minut

Charakter grupy: zamknięta, warsztatowa.

Maksymalna liczba osób: 10