Wyniki wyszukiwania dla:
uzależnienia
Wariant 1   Nie układa Ci się w związkach lub nie zawiązujesz ich wcale. Nie masz przyjaciół. Trzymasz się z daleka od ludzi bo boisz się zawodu, zranienia. Nie ufasz. Nie robisz dyplomów, kursów językowych. Nie rozwijasz talentów, chociaż pamiętasz, że je kiedyś miałeś. Masz się za osobę gorszą od innych a może naw... »
Leczenie narkomanii  podobnie jak leczenie każdego uzależnienia jest procesem długotrwałym i trudnym. Bezwzględnie leczenie narkomanii wymaga współpracy osoby uzależnionej ze specjalistą. Pierwszym i najtrudniejszym momentem w leczeniu narkomanii jest zmotywowanie chorego do podjęcia leczenia. Trud tego kroku bezpośrednio wynika z działania psychologicznych mechanizmó... »
Narkomania z greckiego Narke - odurzenie i Mania - szaleństwo. Narkomania nas wystrasza, przeraża czasami wręcz powoduje odrętwienie w postępowaniu gdy dowiadujemy się, że ktoś z naszych bliskich, dziecko, partner sięga po narkotyki. Musimy jednak pamiętać, że czym innym jest eksperyment z narkotykami a czy innym narkomania - choroba uzależnienia.   Narkomania jest chorobą wie... »
Alkoholizm czyli uzależnienie od alkoholu nie minie samo, chociaż zdecydowana większość pacjentów zanim podejmie leczenie  w wyspecjalizowanej placówce i prowadzoną przez terapeutów leczenia osób uzależnionych robi nieraz wiele prób na własną rękę.   Osoby uzależnione od alkoholu nie osiągają  w tym dobrych rezultatów bo nie ... »
Alkohol jest najczęściej stosowaną substancją psychoaktywną na świecie. Zapewne niewielu spośród nas nie zna jego smaku. Towarzyszy nam w zasadzie od momentu pojawienia się na tym świecie. Rodzisz się, a Twój ojciec wraz z innymi urządza mocno zakrapiane alkoholem pępkowe, potem alkohol towarzyszy na w tak wielu ważnych momentach. Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie mag... »
Leczenie uzależnieńLeczenie uzależnień jest przede wszystkim procesem długotrwałym i bezwzględnie wymagającym opieki specjalisty. Ze względu na specyfikę choroby uzależnienia jak również specyfikę procesu trzeźwienia leczenie uzależnień powinno być kompleksowe, powinno dotyczyć wszystkich obszarów aktywności uzależnionego i jego uwikłanej w uzależnienie rodziny.... »
Wariant 1   Pracujesz w niezłym biznesie. Robisz pieniądze, szybko żyjesz często myślisz żeby zdążyć. Wracasz z pracy po 10 godzinach. Nie masz siły na nic. Jeszcze tylko zajrzysz do komputera, wypijesz 2,3 piwa i spać. Kłócisz się z żoną rozmawiacie coraz rzadziej. Na seks nie masz siły. Byle do weekendu, bo wtedy planujecie wyjście do&... »