Wyniki wyszukiwania dla:
psycholog
Inwentarz do Oceny Płci Psychologicznej  Kwestionariusz wskazujący jaka jest spontaniczna gotowość jednostki do posługiwania się wymiarem płci w odniesieniu do siebie i świata. Kwestioanriusz Tożsamości Płciowej 1.6  Kwestionariusz służący do badania poczucia tożsamości płciowej jednostki. Kwestionariusz Orientacji Seksualnej  Kwestionariusz sprawdz... »
Praca terapeutyczna dotyczy:   doświadczaniu trudności związanych ze swoją orientacją seksualną, w szczególności akceptacji swojej orientacji,   przygotowania do ujawnienia własnej tożsamości,   doświadczaniu trudności w budowaniu intymnych relacji,   doświadczaniu trudności w życiu codziennym, wynikających z or... »
Praca terapeutyczna dotyczy:   radzenia sobie z trudnymi uczuciami a zwłaszcza złością, miłością, winą, wstydem,   poprawiania jakości związków,   budowania nowych związków z trzeźwymi ludźmi,   rozpoznawania sposobów manipulowania własnymi emocjami w czasie abstynencji i świadomego zatrzymywania... »
Tabele z kaloriami znasz na pamięć. Czytasz skład każdego produktu. Kłamiesz że jadłaś. Chętnie przygotowujesz jedzenie, którego potem nie zjadasz, by Twoi bliscy wierzyli że jesz. Przymuszana do jedzenia wymiotujesz w ukryciu.   Bierzesz coraz więcej środków przeczyszczających. Masz do siebie nieustanne pretensje, że jesteś za ... »
Czym jest nerwica ? Odpowiedz nie jest taka prosta. Nerwica bowiem to zespół zaburzeń psychicznych o bardzo różnorodnej symptomatyce. W nerwicy chory ma świadomość i jest krytyczny wobec swoich objaw - natręctw, fobii, widzi brak podstaw obserwowanych u siebie objawów somatycznych ale równocześnie nie potrafi dokonać zmiany destrukcyjnego dla siebie zachowania.... »
W przeszłości przeżyłeś uraz psychiczny (fizyczny). To mogło być dawno temu, a może trwać nadal i każdego dnia od nowa. Nerwica jest właśnie reakcją na uraz. Objawia się lękiem bez bezpośredniego połączenia z aktualną sytuacją.   Przeżywasz konflikt między tym co byś chciał, a tym co powinieneś. Żeby konflikt był mniej dotkliwy „post... »
Od kilku dni trudno Ci wstawać rano do pracy, masz obniżony nastrój. Myślisz – mam chandrę, może jutro będzie lepiej. Ale jutro nie nadchodzi. Słabniesz, tracisz energię, smucisz się coraz bardziej, choć nie masz żadnego oczywistego powodu.   Coraz więcej trudu wkładasz w codzienne czynności, aż w końcu przestajesz je wykonywać. W pracy bierzesz ... »
Terapię par/ małżeństw proponujemy, gdy znajdziecie się w sytuacji wątpliwości w perspektywie zbliżającego się ślubu, kryzysu rozwojowego związanego z pojawieniem się dzieci, kryzysu sytuacyjnego np. zdrady, wielu innych kłopotów jawnych lub skrywanych, których się tylko domyślasz lub przeczuwasz.   Małżeństwo zawsze wiąże się z r... »
Wariant 1   Nie układa Ci się w związkach lub nie zawiązujesz ich wcale. Nie masz przyjaciół. Trzymasz się z daleka od ludzi bo boisz się zawodu, zranienia. Nie ufasz. Nie robisz dyplomów, kursów językowych. Nie rozwijasz talentów, chociaż pamiętasz, że je kiedyś miałeś. Masz się za osobę gorszą od innych a może naw... »