Wyniki wyszukiwania dla:
leczenie uzależnień warszawa
Leczenie narkomanii  podobnie jak leczenie każdego uzależnienia jest procesem długotrwałym i trudnym. Bezwzględnie leczenie narkomanii wymaga współpracy osoby uzależnionej ze specjalistą. Pierwszym i najtrudniejszym momentem w leczeniu narkomanii jest zmotywowanie chorego do podjęcia leczenia. Trud tego kroku bezpośrednio wynika z działania psychologicznych mechanizmó... »
Narkomania z greckiego Narke - odurzenie i Mania - szaleństwo. Narkomania nas wystrasza, przeraża czasami wręcz powoduje odrętwienie w postępowaniu gdy dowiadujemy się, że ktoś z naszych bliskich, dziecko, partner sięga po narkotyki. Musimy jednak pamiętać, że czym innym jest eksperyment z narkotykami a czy innym narkomania - choroba uzależnienia.   Narkomania jest chorobą wie... »
Alkoholizm czyli uzależnienie od alkoholu nie minie samo, chociaż zdecydowana większość pacjentów zanim podejmie leczenie  w wyspecjalizowanej placówce i prowadzoną przez terapeutów leczenia osób uzależnionych robi nieraz wiele prób na własną rękę.   Osoby uzależnione od alkoholu nie osiągają  w tym dobrych rezultatów bo nie ... »
Alkohol jest najczęściej stosowaną substancją psychoaktywną na świecie. Zapewne niewielu spośród nas nie zna jego smaku. Towarzyszy nam w zasadzie od momentu pojawienia się na tym świecie. Rodzisz się, a Twój ojciec wraz z innymi urządza mocno zakrapiane alkoholem pępkowe, potem alkohol towarzyszy na w tak wielu ważnych momentach. Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie mag... »
Leczenie uzależnieńLeczenie uzależnień jest przede wszystkim procesem długotrwałym i bezwzględnie wymagającym opieki specjalisty. Ze względu na specyfikę choroby uzależnienia jak również specyfikę procesu trzeźwienia leczenie uzależnień powinno być kompleksowe, powinno dotyczyć wszystkich obszarów aktywności uzależnionego i jego uwikłanej w uzależnienie rodziny.... »
Wariant 1   Pracujesz w niezłym biznesie. Robisz pieniądze, szybko żyjesz często myślisz żeby zdążyć. Wracasz z pracy po 10 godzinach. Nie masz siły na nic. Jeszcze tylko zajrzysz do komputera, wypijesz 2,3 piwa i spać. Kłócisz się z żoną rozmawiacie coraz rzadziej. Na seks nie masz siły. Byle do weekendu, bo wtedy planujecie wyjście do&... »